Co wyróżnia nowoczesne wnętrza?

nowoczesne wnętrza

Trend na urządzanie wnętrz w stylu nowoczesnym wciąż utrzymuje się na fali popularności. Jeśli i ty chciałbyś odnowić swoje mieszkanie zgodnie z charakterystycznymi dla niego cechami, to koniecznie powinieneś zapoznać się z dalszą częścią artykułu. Dowiesz się z niego, co wyróżnia nowoczesne wnętrza oraz o jakie elementy należy się postarać, by osiągnąć zamierzony efekt. Zapraszamy po szczegóły!

 

Nowoczesne wnętrza i ich najcharakterystyczniejsze cechy:

 

  • Pierwsza kwestia to kolory. Nowoczesne wnętrza nie lubią zbytniej przesady i nadmiernej intensywności barw. Cenią sobie klasykę i stonowane odcienie, takie jak czerń, biel, szarość i brąz. Oczywiście można je przełamywać kolorowymi dodatkami, ale z zachowaniem umiaru i smaku.
  • Prostota i minimalizm obecne zarówno w formach, jak i dekoracjach. Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim geometryczne meble z gładkimi frontami, proste kanapy i rogówki bez zbędnych zdobień, lampy z gładkimi kloszami oraz dekoracyjne grafiki/zdjęcia na ścianach. Oszczędność widać na każdym kroku. Na półkach próżno szukać bibelotów, a w zakamarkach pomieszczeń dekoracyjnych wazonów, rzeźb czy innych figur. Całość jest doskonale przemyślana, wyważona i skomponowana z zachowaniem odpowiednich proporcji. Wszędzie widać ład, porządek i odpowiednio zestawione elementy.
  • Następna rzecz to jasne i widne przestrzenie, które uzyskuje się przez dobór odpowiedniego oświetlenia oraz odsłonięte okna, przez które może wpadać do środka duża ilość naturalnego światła. Ponadto królują gładkie i jasne powierzchnie (ściany, meble, podłogi), od których odbija się światło i dodatkowo rozświetla pokój.
  • Wspomnieć trzeba także, że nowoczesne wnętrza charakteryzuje duża i otwarta przestrzeń (zobacz, jak wyglądają nowoczesne wnętrza). Salon często łączony jest z kuchnią i jadalnią. Dzięki temu mieszkanie wydaje się na większe niż jest w rzeczywistości. Co więcej, brak ścian oddzielających poszczególne pokoje sprzyja rodzinnej atmosferze. Gospodyni może prowadzić konwersację z gośćmi w trakcie nakrywania do stołu czy przygotowywania posiłków, a to w dzisiejszych czasach stało się niezwykle modne.
  • Wyznacznikiem nowoczesnego stylu jest także łączenie nowoczesnych materiałów, takich jak kamień, szkło i metal z tymi bardziej tradycyjnymi – mowa oczywiście o drewnie, którego ponadczasowe piękno jei uniwersalizm są wprost nieocenione.