Drzwiczki kominkowe – niezbędne wyposażenie każdego kominka

drzwiczki kominkowe

Masz w salonie kominek otwarty i chciałbyś go przekształcić w zamknięty? Oczywiście istnieje taka opcja. Wystarczy, że kupisz i zamontujesz odpowiednie drzwiczki kominkowe. Ich kształtem i wymiarami nie musisz się martwić, bo zdecydowana większość firm wykonuje je na zamówienie klienta. Ty tylko określasz konieczne parametry i czekasz na odbiór gotowego produktu. Nie wiesz, jakie informacje powinieneś przekazać? Już przychodzimy ci z pomocą!

Drzwiczki kominkowe – podstawowe informacje na temat produktu

  • Drzwiczki kominkowe produkowane są do małych, średnich i dużych palenisk. Dlatego w trakcie składania zamówienia powinieneś dokładnie określić jego wymiary.
  • Rama drzwiczek może być wąska lub nieco szersza. Te pierwsze stosuje się przeważnie w niewielkich kominkach, zaś te drugie w tych większych.
  • Drzwiczki mogą mieć przeróżne kształty. Wyróżniamy proste, z szybą boczną, półokrągłe, łukowe, z popielnikiem i pryzmatyczne. Oczywiście to, na które się zdecydujesz, zależy wyłącznie od ciebie i kominka jaki posiadasz.
  • Drzwiczki kominkowe wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują im trwałość, wytrzymałość i niezawodność. Często do ich produkcji używa się stalowych profili lub kątowników. Ramę natomiast uszczelnia się sznurem grafitowym.
  • Naturalnie niemal każde drzwiczki kominkowe wyposażane są w nawiewy i wloty powietrza, dzięki którym można regulować ilość tlenu, jaka dostaje się do paleniska. Ich odpowiednie ułożenie sprawia także, że szyba mniej się brudzi.
  • W drzwiczkach może zostać zamontowana szyba zwykła lub samoczyszcząca. Ta druga nie ulega tak łatwo zabrudzeniu, więc stanowi wygodne rozwiązanie.
  • Do każdych drzwiczek firma realizująca zamówienie może wykonać maskownice i wykańczające listwy zdobiące. Wystarczy, że wyrazisz taką chęć, przekażesz im swoje oczekiwania, a fachowcy wszystkim się zajmą.
  • Większość firm zapewnia klientom możliwość wyboru kolorystyki produktu i jego osprzętu w postaci klamek oraz gałek. Dopytaj zatem, czy i ty możesz skorzystać z takiej możliwości.
  • W trakcie składania zamówienia możesz określić, w którą stronę mają otwierać się drzwiczki (dotyczy pojedynczych). Twoja wygoda jest najważniejsza i wykonawca z pewnością to uwzględni. Co ważne – drzwiczki mogą mieć jedno lub dwa skrzydła.

Na zakończenie dodamy tylko, że drzwiczki kominkowe są bardzo proste w montażu. Ramę należy przykręcić do otworu kominowego za pomocą śrub, a przestrzeń między nią a ścianą uszczelnić dołączonym do produktu sznurem.