Futurystyczny dom – co warto wiedzieć

Futurystyczny dom

Futurystyczny dom – nowoczesne technologie

Nowoczesny świat to przede wszystkim nowoczesne technologie. Co ciekawe, nowoczesne technologie znajdują zastosowanie w naszej codzienności. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nowoczesne technologie to kwestie związane z podróżami w kosmos czy zaawansowaną technologią informatyczną, jednym słowem kwestie i sprawy niedostępne dla szarego człowieka. Nie jest to jednak prawda. Nowoczesne technologie to w bardzo dużej mierze także nasza codzienność i zwykłe sprawy. Wystarczy choćby pomyśleć o projektowaniu domu. Takie kwestie jak ogrzewanie, instalacje kanalizacyjne czy elektryczne, wystrój wnętrz i tego typu rzeczy bazują przecież w dużej mierze na wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Podobnie ma się sprawa z futurystycznym domem. Futurystyczny dom to przecież nic innego jak dom bazujący na nowoczesnych technologiach i rozwiązaniach.

Jakie są zatem cechy charakterystyczne futurystycznego domu? Futurystyczny dom to przede wszystkim dom, które jest w dużej mierze zautomatyzowany, a także co po części z tym związane energooszczędny, ekonomiczny i także ekologiczny. Wszelkie instalacje czy systemy znajdujące się w futurystycznym domu wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne, są łatwe w obsłudze i nie wymaga uwagi mieszkańców. Wszystko niejako dzieje się w tle, bez rzeczywistego udziału mieszkańców. Poza najnowszymi technologiami taki dom charakteryzuje się niebanalnym designem. Futurystyczny dom to zatem futurystyczne kształty, obłe linie, nietypowe połączenia, minimalizm w kontraście z wielością. Futuryzm w projektowaniu domów i wnętrz to zatem zupełnie nowy wymiar mieszkania.

Futurystyczny dom – futurystyczne kominki

Co ciekawe, w futurystycznym domu znajdziemy naprawdę wiele nawiązań do tradycji i przeszłości. Nie chodzi tutaj o bezpośrednie nawiązanie i umieszczenie tradycyjnej kuchenki w nowoczesnej kuchni, ale o świadomie przekształcenie tradycyjnego sprzętu w sprzęt przyszłości – dziwny i funkcjonalny. Wystarczy choćby pomyśleć o futurystycznych kominkach. Tradycja forma, a więc ogień ujęty w formę, zostaje zaadaptowana na potrzeby przyszłości. Mamy zatem niezwykłe kształty i niewiarygodne lokalizacje. Wyobraźmy sobie kominek wiszący pod sufitem lub wychodzący bezpośrednio ze ściany, niejako w nią wtopiony.