Gorący ogród zimowy – pomysły

Gorący ogród zimowy

Gorący ogród zimowy – co to jest

Przestrzeń w oczywisty sposób wpływa na nasze samopoczucie. To w jakiej przestrzeni pracujemy i żyjemy odbija się na naszym nastawieniu, chęci do życia i działania i energii, ale także na sposobie myślenia. Właściwie zorganizowana przestrzeń to klucz do efektywnej pracy i poniekąd szczęścia. Niestety, w dzisiejszych czasach przestrzeń nie ma znaczenia i sposób budowania nowych domów i mieszkań wielokrotnie pozostawia wiele do życzenia. Przecież przestrzeń jest ograniczona, a deweloperzy chcą zbudować i w konsekwencji sprzedać jak najwięcej mieszkań i domów. W rezultacie na rynku znajduje się szereg mieszkań i domów o niewielkiej przestrzeni. Jak sobie w takiej sytuacji radzić, co zrobić gdy elementem potrzebnym do zachowania równowagi jest posiadanie ogrodu?

Ciekawym pomysłem jest przeznaczenie jednego pomieszczenia na oranżerię. Wystarczy nawet niewielka przestrzeń, która jeśli właściwie zaaranżowana może się stać naszą oazą spokoju i miejscem gdzie będziemy mogli się w pełni zrelaksować. Duże przeszklone okna, jeśli to możliwe to przeszklony dach i masa roślin wystarczą by stworzyć ciekawą przestrzeń. Ciekawą propozycją w zimie natomiast będzie z pewnością gorący ogród zimowy. Gorący ogród zimowy to nic innego jak oranżeria, która jest dodatkowo ogrzewana i w ten sposób nawet zimą jest przytulna. Mamy w zasadzie dwa sposoby na ogrzanie naszego zimowego ogrodu. Możemy zdecydować się na ogrzewanie podłogowe lub na piecyk wolnostojący czy kominek. Lepszym rozwiązaniem wydaje się jednak kominek lub piecyk, ponieważ ogrzewanie podłogowe sprzyja dużej rotacji kurzu i w konsekwencji dużemu zanieczyszczeniu miejsca.

Gorący ogród zimowy – pomysły na aranżację

Gorący ogród zimowy ogrzewany kominkiem może zostać zaaranżowany na naprawdę wiele sposobów. Wszystko w dużej mierze zależy od modelu kominka jaki wybierzemy. Czy kominek będzie znajdował się w centralnej części oranżerii czy będzie w tle, czy zdecydujemy się na kominek tradycyjny, być może nawet kaflowy czy może jednak bardziej futurystyczny model – te kwestie mają ogromne znaczenie dla wyglądu całego pomieszczenia. Bez względu na to na co się zdecydujemy pamiętajmy, że jest to nasza przestrzeń, w której to my mamy czuć się dobrze.