Industrialne wnętrze – styl przyszłości

Industrialne wnętrze

Industrialne wnętrze – charakterystyka

Rewitalizacja to chwytliwe słowo dzisiaj. W kontekście architektury dotyczy odnowienia i zaadaptowania starych budynków, tak by mogły pełnić inne współczesne funkcje. Odnowienie często dotyczy również całych dzielnic. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa. Opuszczone fabryki czy magazyny zyskują nowe życie. Przestrzeń zostaje ciekawie zaadoptowana na nowoczesne centra handlowe czy wysokiej klasy apartamenty. Dawne industrialne wnętrza cieszą się dużym powodzeniem. Ze względu na specyfikę budowy industrialne wnętrze to przede wszystkim duża powierzchnia i masa przestrzeni. Najczęściej jest to jedno wielkie pomieszczenie. Takie wnętrza charakteryzują się również dużą przestronnością i niepowtarzalnym surowym klimatem. Pozostałe charakterystyczne elementy to wszelkiego rodzaju widoczne rury, podpory czy kable. W końcu bardzo typowe są również duże  okna.

Industrialne wnętrze – czy jest tu miejsce na kominek

Decydując się na adaptację budynku ważny jest przede wszystkim pomysł na to jak chcemy go wykorzystać, na co przeznaczyć. Rewitalizacja industrialnego wnętrza nie musi być wcale procesem drastycznym. Nie musimy od razu burzyć ścian i usuwać wszystkich dawnych industrialnych elementów. Co więcej, można je ciekawie zaadaptować, tak aby nadać wnętrzu niezwykły klimat. Dawne industrialne wnętrze przekształcone na komfortowe mieszkanie zachowa w ten sposób charakter (zobacz więcej na www.)

Wyobraźmy sobie jedno przestronne pomieszczenie z dużą ilością światła wpadającą przez wysokie okna. Zachowane betonowe ściany i metalowe szyny pod sufitem przypominają o dawnym przeznaczeniu miejsca. Całość jest jednak ożywiona przez meble w intensywnych kolorach, na środku stoi być może pomarańczowa kanapa a intensywnie brązowy stół pięknie się prezentuje w blasku płomieni z kominka. Czy w industrialnym wnętrzu jest jednak miejsce na kominek? Jak najbardziej. Ciekawie zaaranżowany kominek może stworzyć ciepłą atmosferę w oryginalnie surowym wnętrzu. Surowa obudowa kominka, w czarnych barwach i z odpowiedniego materiału będzie ciekawie kontrastować z ciepłem ognia i jego intensywnością.