Jakie kominki są obecnie najmodniejsze?

kominki

Kominki nie są wynalazkiem współczesności, choć możliwości produkowanych dzisiaj urządzeń są nieporównywalnie większe w stosunku do tych, jakie oferowały kominki sprzed kilkudziesięciu lat. Kominki w nowoczesnym wydaniu nie tylko wykorzystują innowacyjne rozwiązania, jeśli chodzi o sposób montażu i działania, ale uwagę zwraca także ich wygląd.

Wysokiej jakości wkłady kominkowe

Na budowę kominka składa się wkład kominkowy oraz okalająca go obudowa. Jeśli chodzi o wkłady, dzielimy je na konwekcyjne i z płaszczem wodnym. Wkład konwekcyjny służy do ogrzewania powietrza, natomiast wkłady z płaszczem wodnym ogrzewają zarówno powietrze, jak i wodę użytkową, wykorzystywaną do zmywania i kąpieli.

O tym, że wkład jest produktem wysokiej jakości, świadczą różnego rodzaju certyfikaty. Kominki, w których zastosowano certyfikowane wkłady i które są użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta, spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Żeby tak się stało, konstrukcja wkładów kominkowych musi być dobrze przemyślana i dopracowana, a materiały użyte do ich produkcji dokładnie sprawdzone.

Wkład kominkowy wpływa nie tylko na sposób działania kominka, ale również na jego wygląd. Wkłady przyjmują rozmaite rozmiary, w niektórych zastosowano pojedyncze szyby i proste drzwiczki, w innych nieco bardziej odważne rozwiązania. Wkłady różnią się też sposobem zdobienia frontów. Jednak o modnym wyglądzie kominka decyduje przede wszystkim jego obudowa.

Najmodniejsze kominki – obudowa estetyczna i łatwa w czyszczeniu

To, co piękne i efektowne, nie zawsze jest praktyczne, ale w przypadku kominków funkcja estetyczna i użytkowa mogą, a nawet powinny iść ze sobą w parze. Kominek ma przecież ozdabiać pomieszczenie, w jakim się znajduje, a przy tym ogrzewać i tworzyć przyjemną atmosferę, a niekiedy również utrzymywać wysoką temperaturę wody.

Połączenie obu funkcji możliwe jest dzięki zastosowaniu wspominanych już wyżej wkładów kominkowych wysokiej jakości, ale także odpornych na działanie wysokiej temperatury i łatwych w czyszczeniu elementów obudowy kominka. Z tego powodu w ostatnich latach największą popularnością cieszą się obudowy wykonane z gładkich płyt kamiennych (granit, marmur itp.). Najmodniejsze kominki to te posiadające obudowę w kolorach zbliżonych do barw ziemi, a więc brązach, beżach i szarościach. Takie neutralne kolory doskonale wpisują się w każde wnętrze i komponują z meblami i dodatkami w rozmaitych kolorach.