Kominek zewnętrzny z grillem

Kominek zewnętrzny z grillem

Kominek zewnętrzny z grillem na taras i do ogrodu

Kominki wewnętrzne wyglądają niezwykle efektownie, ale trudno wyobrazić sobie, że mielibyśmy w salonie grillować i wędzić wędliny czy ryby. Natomiast kominek zewnętrzny z grillem sprawdzi się tutaj doskonale. Można ustawić go nawet na niewielkim tarasie bądź w dowolnej części ogrodu.

Kominek zewnętrzny z grillem to nie to samo co zwykły, przenośny grill

Możliwość zabrania przenośnego grilla na działkę czy wyjazd nad jezioro jest jego niewątpliwą zaletą. Jednak, jeśli chcemy spędzić czas w przydomowym ogródku, a przy tym zależy nam, by ogródek ten wyglądał estetycznie, a grill służył przez długie lata, warto zainteresować się budową kominka zewnętrznego. Może przyjmować różne rozmiary, ale zwykle jest znacznie większy niż zwykły, przenośny grill i umożliwia nie tylko tradycyjne grillowanie, ale także wędzenie potraw.

Kominek zewnętrzny z grillem betonowy

To najpopularniejsze i najtańsze rozwiązanie. Kominek tego typu można kupić w każdym większym markecie budowlanym. Kominki betonowe nie zawsze wyglądają na betonowe – mogą imitować kamień bądź drewno. Są niezwykle trwałe i w razie konieczności można je wymontować i przenieść w inne miejsce. Kominki zewnętrzne muszą być bardzo wytrzymałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dotyczy to nie tylko zewnętrznej konstrukcji betonowej, ale także rusztu i paleniska.

Budowa kominka w ogrodzie

Kominek zewnętrzny z grillem można po prostu wymurować. Taka budowa jest niezwykle wytrzymała, wygląda efektownie i może przyjmować dowolne kształty i rozmiary, posiadać zdobienia. Bardzo popularne są kominki z cegieł klinkierowych i kamienia polnego, czyli materiałów mrozoodpornych i odpornych na działanie wysokich temperatur, a przy tym łatwych w czyszczeniu. Istotne jest jedynie to, by poprawnie wykonać komin i pozostałe elementy wewnątrz kominka. Bez tego urządzenie nie będzie działało poprawnie. Dodatkowo warto zainwestować w utworzenie blatu roboczego oraz w dobre, nierdzewne materiały na wykonanie rusztu oraz paleniska.