Kominki aranżacyjne – pomysły na ich wykonanie

kominki aranżacyjne

Marzy ci się kominek, który będzie przyciągał uwagę gości i stanowił integralną część wystroju wnętrza. Zdecyduj się na nowoczesne kominki aranżacyjne! Sęk ich wykonania leży w odpowiednim umiejscowieniu i dopasowaniu ich obudowy do reszty wystroju wnętrza. Nie masz pomysłu, jak to zrobić? Przygotowaliśmy kilka całkiem ciekawych propozycji.

Kominki aranżacyjne – propozycje wykonania:

  • Kominek w formie „ściany” wydzielającej przestrzeń – zdecydowałeś się na otwartą kuchnię, ale chciałbyś ją nieco odgrodzić od reszty pomieszczenia? Ustaw w odpowiednim miejscu kominek. Oczywiście trzeba go podłączyć do komina i wentylacji, a jego obudowę obłożyć mało popularnym materiałem np. płytkami w drobny deseń albo kamieniem dekoracyjnym.
  • Kominek o nietypowym kształcie – na rynku pojawia się coraz więcej kominków o oryginalnych kształtach, także dość futurystycznych, więc z pewnością uda ci się kupić produkt, który spełni twoje oczekiwania. Będzie idealnie wyglądał w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, a zrobi jeszcze większe wrażenie, gdy zostanie zamontowany pod sufitem. Tak, to możliwe, ale wymaga wcześniejszego przygotowania.
  • Kominek z obudową pełniącą rolę podwieszanej szafki – kominki aranżacyjne wbudowane w ścianę wymagają wykonania obudowy, która zwróci na nie uwagę. Najlepiej, aby była odstająca i dość mocno rzucała się w oczy swoją zdecydowaną formą i kontrastującym kolorem. Dlatego idealnym rozwiązaniem okazuje się nadanie jej wyglądu niewielkiej, podwieszanej półki, na której można poustawiać zdjęcia lub pamiątki.
  • Kominek z przeszkleniami i ciekawą obudową – kominki z trzema przeszkleniami same w sobie przyciągają uwagę, a gdy dodatkowo zostaną otoczone zgeometryzowaną obudową w współgrającym z aranżacją odcieniu, to tym bardziej staną się centralną częścią pokoju.
  • Kominek jak mebel – kozy wolnostojące to urządzenia grzewcze, które można przestawić w dowolnie wybrane miejsce. Mają niewielkie rozmiary, świetnie wyglądają, a ostatnimi czasy zaczęto je produkować w nietypowych kształtach, co stwarza mnóstwo możliwości aranżacyjnych.
  • Kominek wyglądem przypominający okno – kominki aranżacyjne można całkowicie zabudować, tak że jedyną ich widoczną częścią będą drzwiczki wystające ze ściany/obudowy. Wtedy będą sprawiać wrażenie „okna” lub niewielkiej przeszklonej przestrzeni z tlącym się w nim/niej ogniem. Taki widok robi wrażenie!
  • Kominek pod telewizorem – jeśli dolną część ściany zamierzasz przeznaczyć pod montaż kominka, to do górnej możesz przymocować telewizor. Efekt? Niesamowity! Pamiętaj jednak, aby ścianę wcześniej ozdobić obudową i do niej przykręcić „okno na świat”.
  • Kominek w łazience – instalacja kominka w salonie lub kuchni wydaje ci się zbyt oczywista? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zainstalował go w łazience. Nie dość, że zrobi ogromne wrażenie, to w razie potrzeby zapewni dostateczną ilość ciepła. Umieść w jego pobliżu wannę, a nie będziesz musiał w trakcie kąpieli zbyt często dolewać ciepłej wody.

Rozglądasz się za takimi produktami, jak kominki aranżacyjne? Nie dość, że znajdziesz tam pełno świetnej jakości produktów, to dodatkowo możesz obejrzeć galerię przykładowych realizacji.