Kominki kaflowe w nowoczesnym wnętrzu?

Kominki kaflowe

Nowoczesne wnętrza bez duszy

Nowoczesne wnętrza charakteryzuje minimalizm i funkcjonalność. Prostota i praktyczność rozwiązań dominują. Bardzo popularnym obecnie wpisującym się w nowoczesne wnętrze jest tak zwany styl skandynawski. Główne cechy tego stylu to prostota, naturalne i najczęściej jasne kolory oraz naturalne materiały, głównie drewno. Ważnym elementem stylu skandynawskiego jest również oświetlenie – wnętrze na być jasne a funkcjonalnie umieszczone źródła świtała sprawią, że będzie oprócz tego przestronne. Nie zapominajmy również o dodatkach. Do typowych należą poduszki z miękkiego materiału, świeczki oraz ramki ze zdjęciami. Aby je trochę ożywić można jeszcze dodać kwiaty doniczkowe.
Jakkolwiek styl skandynawski ma wiele zalet, jego rosnąca popularność sprawia, że wszystkie wnętrza zaczynają powoli wyglądać tak samo. I nie zmieniają tego nawet indywidualne dodatki, wszędzie te same ramki i stoliki z IKEI tylko w trochę innej aranżacji. Nowoczesnym wnętrzom bardzo często brakuje tego czegoś, wewnętrznego ciepła które jest esencją domu. Wnętrzom brakuje duszy.

Kominki kaflowe – na ratunek nowoczesności

W przeszłości sercem domu był piec kaflowy, źródło ciepła i miejsce gdzie gromadziła się rodzina. W dzisiejszych czasach remontując domy i mieszkania pierwszym elementem, który zostaje usunięty jest właśnie niepraktyczny już piec kaflowy. Wyrywamy serce domu i oczekujemy, że nadal da nam ciepło. Wnętrze można jednak uratować – ciekawa nowoczesną propozycją są kominki kaflowe.

Kominki kaflowe są nowoczesną odsłoną tradycyjnego pieca kaflowego. Kominki oparte o najnowszą technologię, z funkcjonalnymi wkładami są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Nowoczesna konstrukcja, systemy regulowania prędkości spalania, łatwość demontażu i możliwości czyszczenia zapewniają niezbędną w nowoczesnym świecie wygodę użytkowania.
Źródłem ciepła i sercem kominka jest jednak jego obudowa. Nowoczesna konstrukcja umożliwia zastosowanie dowolnego rodzaju kafelków. Większość producentów kominków oferujących w sprzedaży kominki tradycyjne daje możliwość wybrania własnych kafelków. Kominki kaflowe są więc projektem indywidualnym, któremu poświęcasz czas i część siebie. Rezultatem jest więc nowoczesne urządzenie z unikatowym designem i stylowymi kafelkami. Kafelki nie muszą nawiązywać do zamierzchłej tradycji i być staroświeckie, wybór jest bardzo duży i pole do popisu ogromne, pamiętaj by projektując kominek zachować część siebie.