Kominki narożne

Kominki narożne

W jakiego rodzaju pomieszczeniach lepiej sprawdzą się kominki narożne?

Kominki są ozdobą pomieszczeń, dodają wnętrzu charakteru, tworzą przyjemną, rodzinną atmosferę. Są też doskonałym źródłem ciepła. Jednak dziś będzie raczej o ich estetycznej funkcji. Kominek dobrze wygląda na centralnej ścianie salonu. Jest wówczas należycie wyeksponowany, nie sposób go nie zauważyć. Obok powstaje wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie opału. W niektórych pomieszczeniach znacznie lepiej sprawdzają się jednak kominki narożne, szczególnie te budowane na zamówienie. O jakie pomieszczenia chodzi?

Czy kominki narożne spełniają wszystkie funkcje „zwykłego” kominka?

Z całą pewnością tak! Różnica polega jedynie na wyglądzie, umiejscowieniu kominka w pomieszczeniu oraz niekiedy na sposobie jego podłączenia do instalacji kominowej. Kominki narożne dzielimy tak samo, jak te „zwykłe”. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kominek narożny był piecem z płaszczem wodnym, ogrzewał całe mieszkanie oraz wodę użytkową, ani też, by powstał na bazie konkretnego wkładu kominkowego i miał taką obudowę, jaką wymarzył sobie jego przyszły właściciel.

Kominki narożne – dla jakich pomieszczeń?

Kominek narożny świetnie sprawdza się w tradycyjnym wnętrzu, choć często decydują się na niego właściciele bardzo nowoczesnych mieszkań. Kominki narożne zajmują niewiele miejsca, dlatego są dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć w domu kominek przy jednocześnie niezbyt dużym metrażu. Kominek umiejscowiony w rogu pomieszczenia nie utrudnia codziennego funkcjonowania mieszkańców. Jest widoczny z każdego miejsca. Dobrze sprawdza się również w ogromnych salach przeznaczonych do przyjmowania gości lub tańca. Nie przeszkadza, a jednocześnie tworzy bardzo przyjemną atmosferę i dodaje wnętrzu elegancji. Kominki narożne są zarówno estetyczne, jak i praktyczne.

Kominek elementem aranżacji wnętrz

Kominek narożny może mieć surową formę, która idealnie wpasuje się w nowoczesne, nieprzeładowane wnętrza. Może też mieć tradycyjną budowę i dużo elementów dekoracyjnych z marmuru lub granitu. Dobrze sprawdza się także cegła oraz kafle, które dobrze kojarzymy z dawnymi piecami kaflowymi. Obudowę można nieco poszerzyć i przygotować miejsce na drewno albo półeczki na świece i bibeloty. Kominki narożne mają też tę ogromną zaletę, że umożliwiają obserwowanie ognia z różnych stron. Zwykle posiadają bowiem dwie, a nawet trzy łączące się ze sobą szyby. Dobrze widoczny ogień daje poczucie ciepła, jednoczy, uprzyjemnia jesienne i zimowe wieczory. Niektórzy decydują się na kominki narożne właśnie dlatego, że są dobrze przeszkolne.