Kominki nowoczesne, czyli jakie?

kominki

Budując dom i chcąc urządzić go w nowoczesnym stylu, musimy zapoznać się z trendami obowiązującymi na rynku wnętrzarskim. W tym celu warto prześledzić blogi poświęcone tematyce dekoracji wnętrz, obejrzeć kilka programów, w których odbywa się metamorfoza pomieszczeń oraz przejrzeć katalogi popularnych sklepów meblarskich. Przy tym należy pamiętać, że określenie „nowoczesny dom” nie odnosi się wyłącznie do estetyki pomieszczeń. Nowoczesny oznacza efektowny, mody, ale i funkcjonalny. Takie właśnie powinny być kominki nowoczesne, stanowiące ozdobę pokoju dziennego czy jadalni.

Kominki tradycyjne i nowoczesne

Wbrew powszechnemu przekonaniu nowoczesne podejście do tematyki urządzania wnętrz wcale nie musi oznaczać wyparcia tradycyjnych rozwiązań. To, co klasyczne bardzo często udaje się zaadoptować do nowej rzeczywistości. Śmiało można powiedzieć, że w przypadku kominków modle, które stanowią umiejętne połączenie klasyki z nowoczesnością, cieszą się największym rozwiązaniem. Jeżeli tradycyjne rozwiązania są właściwe, to nie należy zmieniać ich na siłę, tylko po to, by pokazać coś nowego, odmiennego. Oczywiście można wprowadzić ulepszenia, zmienić nieco wygląd, wzbogacić o nowe funkcjonalności czy użyć innych komponentów.

W przypadku kominków tradycyjne rozwiązania, czyli wkłady kominkowe średniej wielkości, posiadające jedną, prostą szybę nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie zawsze muszą być wyposażone w wiele funkcjonalności i wyróżniać się wysoką sprawnością, ponieważ zwykle montowane są z myślą o dekoracji pomieszczenia, a od czasu do czasu stanowią wsparcie dla podstawowego źródła ciepła. Kominki nowoczesne oczywiście również pełnią funkcję dekoracyjną, ale wykonywane są z wykorzystaniem najnowszych technologii, przez co pod względem właściwości technicznych mogą znacznie różnić się od wkładów kominkowych wyprodukowanych kilka lat wcześniej. Ponadto nowoczesny kominek z płaszczem wodnym może ogrzewać nie tylko dom, ale i wodę użytkową.

Kominki nowoczesne – innowacyjna konstrukcja i niebanalny

Nowoczesne wkłady kominkowe wykonuje się z solidnych materiałów, co w połączeniu z innowacyjną, stabilną konstrukcją pozwala na uzyskanie produktu wysokiej jakości. Trwałość nowoczesnych wkładów kominkowych musi iść w parze z ich wysoką sprawnością oraz atrakcyjnym wyglądem.

Jeśli chodzi o efekt wizualny, wiele zależy od ilości przeszkleń. Kominki z dwiema, a nawet trzema szybami w niestandardowym kształcie z pewnością przykują uwagę każdego, kto wejdzie do pomieszczenia. Ponadto takie kominki pozwalają na podziwianie ognia z kilku stron, dlatego świetnie sprawdzają się w nowoczesnych domach, gdzie z salonu wchodzi się wprost do otwartej kuchni. Kominki nowoczesne niejako wyznaczają granicę dla dwóch pomieszczeń o odmiennym przeznaczeniu.