Kominki nowoczesne

Kominki nowoczesne

Czym charakteryzują się kominki nowoczesne?

Budowa czy też poważny remont domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu ważnych decyzji. Już na etapie projektowania budynku należy podjąć decyzję odnośnie sposobu ogrzewania domu i usytuowania kominka, jeśli takowy ma się w budynku znaleźć. Do wyboru jest wiele rodzajów urządzeń grzewczych. Część osób stawia na kominki klasyczne, inni na kominki nowoczesne, a są także tacy, którzy wybierają kominki kaflowe.

Kominki nowoczesne – funkcjonalność i estetyka

kominek nowoczesnyNowoczesne kominki wyposażone są w wysokiej jakości wkłady kominkowe, zapewniające wysoką sprawność urządzenia. Kominek nie pochłania ogromnych ilości opału, a jednocześnie dostarcza do pomieszczenia odpowiednią ilość ciepła, a w przypadku wkładów z płaszczem wodnym – ogrzewa wodę do wymaganej temperatury. Osoby, które decydują się na budowę nowoczesnego kominka, oczekują, że nie będą mieć żadnych problemów z rozpalaniem ognia, ani też z utrzymaniem urządzenia w czystości. Słusznie wymagają także, by pomieszczenie, w którym będzie użytkowany kominek, było wolne od nieprzyjemnych zapachów, sadzy i brudu.

Kominki nowoczesne wyróżniają się także niebanalnym wyglądem. Nie chodzi jedynie o wygląd samego wkładu kominkowego, drzwiczek i wnętrza paleniska, ale przede wszystkim o estetyczną, a przy tym niezwykle wytrzymałą obudowę.

Obudowa nowoczesnego kominka

Do wykonania obudowy nowoczesnego kominka można wykonać rozmaite materiały, ale zwykle są to płyty z kamienia naturalnego (granit, marmur itd.). Ciekawe wzornictwo i kolorystyka kamieni w połączeniu z ich gładką powierzchnią dają niesamowity efekt. Perfekcyjnie wyglądają nie tylko wieczorem, gdy obserwujemy żarzący się ogień, ale także w ciągu dnia, przy dziennym świetle. Nowoczesne, połyskujące powierzchnie obudowy kominkowej idealnie komponują się z jasnymi wnętrzami urządzonymi w nowoczesnym stylu.

Ponadto kamienna obudowa jest bardzo odporna na działanie wysokich temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne. Najmniejszych trudności nie sprawia także jej czyszczenie.

Nowoczesne kominki wolnostojące

Ciekawym pomysłem jest również zamontowanie w pomieszczeniu pieca wolnostojącego. Co prawda przypomina nieco popularna „kozę”, ale wygląda zdecydowane atrakcyjniej! Ponadto jest bezpieczny w użytkowaniu. Kominki nowoczesne wolnostojące mają designerski wygląd, przez co podkreślają charakter wnętrza. Na uwagę zasługuje także łatwość ich montażu oraz fakt, że można je sprawnie przenieść w inne miejsce.

Nowoczesny kominek wolnostojący nie potrzebuje dodatkowej obudowy, dlatego zajmuje znacznie mniej więcej miejsca, aniżeli kominek z okazałą obudową kamienną. To, na jakiego typu urządzenie finalnie zdecyduje się właściciel budynku, uzależnione jest od wielkości pomieszczeń, ale także indywidualnych upodobań danej osoby.