Kominki w 2018

Kominki w 2018

Kominki w 2018 roku nadal popularne?

Kominki doskonale wpisują się zarówno w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, jak i pełne antyków, klasyczne pomieszczenia. Wystarczy wybrać obudowę, której styl nie będzie odbiegał od tego, w jakim zostało urządzone mieszkanie. Urządzenia dodają wnętrzu charakteru i tworzą przyjemną, rodzinną atmosferę. Kominki w 2018 roku wciąż będą pełniły funkcję estetyczną, ale coraz częściej będą spełniały również rolę głównego dostawcy ciepła.

Rola kominka w życiu rodziny kiedyś i dziś

Niegdyś plemiona gromadziły się wokół ogniska. Spożywano posiłki, rozmawiano, śpiewano pieśni. Ogień od zawsze dawał przyjemne ciepło i jednoczył ludzi. Między innymi z tego powodu kominki stały się tak popularne. W przeciwieństwie do tradycyjnych, umieszczonych w kotłowniach pieców, nie brudzą i nie kopcą, jednocześnie dając możliwość przyglądania się płomieniom. Ponadto kominek, nawet nieużywany na co dzień, jest gwarancją bezpieczeństwa energetycznego. W razie, gdyby stały dostawca ciepła nie mógł wywiązać się ze swych obowiązków, zawsze można samodzielnie ogrzać pomieszczenie. Kominki w 2018 roku niewątpliwie wciąż będą stanowiły dodatek do istniejącej już instalacji c.o.. Jednocześnie warto zauważyć, że tego typu urządzenia coraz częściej całkowicie zastępują tradycyjne kotły, a ich moc grzewcza wystarcza do ogrzania pomieszczeń oraz wody użytkowej.

Kominki w 2018 roku – trendy

O tym, co będzie modne w 2018 roku już dziś można się przekonać przeglądając strony internetowe certyfikowanych producentów kominków. Okazuje się, że równie dużą popularnością cieszą się kominki stanowiące realizację indywidualnych projektów, jak i kominki seryjne. Drugie rozwiązanie jest nieco tańsze, ale pierwsze daje możliwość stworzenia kominka idealnie pasującego do danego wnętrza i odpowiadającego na potrzeby jego właścicieli. Niezależnie od tego, czy klient zdecyduje się za zamówienie kominka nowoczesnego, klasycznego czy nawet kaflowego, producenci zawsze uwzględnią jego uwagi.

Kominki w 2018 roku to przede wszystkim nawiązanie do naturalnych surowców, takich jak granit, marmur czy piaskowiec. Nie będzie brakowało elementów drewnianych, choć mogłoby się wydawać, że ogień i drewno to nie najlepsze połączenie. Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o trendach kominkowych w kolejnym roku, poznać funkcje wielu rozmaitych urządzeń albo zamówić kominek, w dniach 30 stycznia – 2 lutego 2018 r. organizowane są w Poznaniu Międzynarodowe Targi Kominkowe. Zapisy wystawców na targi w ramach oferty „first minute” już się rozpoczęły.