Przytulne mieszkanie – jak je urządzić?

przytulne mieszkanie

Ładnie urządzone i „ciepłe” mieszkanie zachęca do tego, by spędzać w nim jak najwięcej czasu. Chcesz mieć takie? To nic trudnego! Wystarczy, że zastosujesz się do kilku naszych wskazówek, a w mig stworzyć przytulne mieszkanie. Co ważne – zmiany nie zrujnują twojego portfela, a to też niezmiernie ważne. Zatem zaczynajmy!

 

Przytulne mieszkanie – dowiedz się, jak je urządzić!

 

  • Postaw na miękkie materiały. Kup tapicerowane meble wypoczynkowe, na kanapie i fotelach rozłóż koce i poduszki. Ponadto w oknach zawieś firanki i zasłony. Tkaniny ocieplają wnętrze i nadają mu „miękkości”.
  • Pokochaj drewno. Podłogę wyłóż drewnianymi deskami, a do pomieszczeń wstaw meble zrobione z litego drewna (jeśli cię na nie nie stać, możesz wybrać meble okleinowane, które są tańsze, a zapewnią podobny efekt). Ich ciepłe i neutralne odcienie wprowadzą do aranżacji spokój i harmonię. Poza tym są trwałe, proste i klasyczne, więc można je dopasować niemal do każdego wystroju.
  • Zdecyduj się na naturalne i tradycyjne dodatki. Wstaw regał z książkami, na parapetach ustaw żywe rośliny, do wazonów włóż cięte kwiaty, na ścianach powieś zdjęcia z wakacji. To sprawi, że wnętrze „zyska duszę”.
  • Jak urządzić przytulne mieszkanie? Podstawę stanowi dobrze dobrane oświetlenie. Zastanów się, który rodzaj lamp najlepiej się u ciebie sprawdzi i wkręć do nich żarówki emitujące ciepłe światło. Oczywiście niezbędne jest światło górne, które rozjaśni cały pokój oraz punktowe, które pomoże wyznaczyć strefy i je odpowiednio doświetli.
  • Stosuj jasne, pastelowe i neutralne kolory. Oddziałują one kojąco na człowieka, uspokajają, pomagają się wyciszyć i zrelaksować.
  • Nie zagracaj wnętrza, zwłaszcza jeśli twoje mieszkanie jest małe. Zdecyduj się na klasyczną prostotę i minimalizm. Otwarte i uporządkowane przestrzenie prezentują się o wiele lepiej. Dlatego odrzuć nadmierny przepych i niekontrolowany chaos.
  • Pamiętaj też, że przytulne mieszkanie musi być czyste, a w jego wnętrzu powinien unosić się przyjemny zapach. W związku z tym postaraj się o okap do kuchni, który pochłonie nieprzyjemne zapachy powstałe podczas gotowania. Ponadto regularnie wietrz mieszkanie, pal zapachowe świece i korzystaj z zapachowych saszetek i woreczków, które możesz rozmieścić w różnych miejscach.