Ranking kominków 2019

Ranking kominków 2019

Pierwsze miesiące nowego roku to doskonały czas na podsumowanie tego, co wydarzyło się w roku poprzednim, ale także na wytypowanie produktów i usług, które będą cieszyły się największą popularnością w kolejnych miesiącach roku bieżącego. Zestawienia produktów, które robiły prawdziwą furorę w minionym roku, dają jasną informację na temat najczęstszych wyborów Polaków i wskazują, w jakim kierunku będą rozwijać się firmy, zajmujące się tworzeniem tychże produktów. Zatem w jakim kierunku będą podążać producenci kominków? Po jakie kominki sięgną Polacy w 2019 roku? Poniżej ranking kominków 2019.

Sezon grzewczy a ranking kominków

ranking kominkówMarzec to świetny czas na stworzenie rankingu kominków m.in. z powodu kończącego się niebawem sezonu grzewczego. Tym samym można pokusić się nie tylko o sporządzenie zestawienia najpopularniejszych urządzeń ubiegłego roku, ale także podsumowanie tego, jak te urządzenia sprawdzały się w czasie intensywnego użytkowania w pierwszych miesiącach roku 2019, a zatem z dużym prawdopodobieństwem sprawdzać się będą także w kolejnym sezonie grzewczym.

Nie dziwi fakt, że największe zainteresowanie kominkami przypada na miesiące letnie, kiedy to pogoda sprzyja wszelkiego rodzaju remontom, a czasu na przygotowanie budynku do sezonu grzewczego wciąż jest jeszcze sporo. Ranking kominków 2019 obejmuje jednak cały rok, a nie tylko miesiące, w których kominków sprzedaje się najwięcej.

Najpopularniejsze kominki w 2019 roku

Śmiało można rzecz, że 2019 rok to kontynuacja trendów z roku poprzedniego, zatem największą popularnością cieszą się urządzenia o dużej sprawności, efektownym wyglądzie i wcale nie najniższej cenie. Najtańsze kominki wybierane są zwykle tylko wtedy, gdy użytkownikom zależy niemal wyłącznie na estetycznej funkcji kominka. Takie urządzenie dodaje wnętrzu charakteru i podnosi jego walory estetyczne, z pewnością jednak nie stanowi głównego źródła ciepła w domu.

Dużą popularnością w ubiegłym roku cieszyły się natomiast kominki z szybą giętą (boczną, łączoną), które stanowią miłą odmianę od klasycznych wkładów kominkowych z jedną szybą. Tego typu wkłady dają wiele możliwości aranżacyjnych, poza tym umożliwiają obserwowanie ognia pod różnym kątem.

Sam wkład kominkowy to jednak nie wszystko. Równie ważna jest obudowa – musi być estetyczna, trwała i łatwa w użytkowaniu (czyszczeniu i pielęgnacji). W tej kwestii od kilku lat niemal nic się nie zmienia, wciąż bardzo popularne są obudowy wykonane z płyt kamiennych – gładkie i lekko połyskujące.

Ranking kominków 2019 – najlepsi producenci

Największym zainteresowaniem cieszą się wkłady kominkowe od producentów funkcjonujących na rynku od wielu lat, a przez to dobrze znanych i cenionych. W Polsce jest wiele firm które stały się producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych.

Oczywiście im większa różnorodność oferowanych produktów, tym większe szanse, że przynajmniej jeden z nich znajdzie się w rankingu najlepszych kominków. Pierwsze miejsca zajmują kominki znane ze swego estetycznego wyglądu, precyzyjnego wykonania, trwałości i niezawodności.