Szara czy biała cegła na ścianę?

Szara czy biała cegła na ścianę

Szara czy biała cegła na ścianę? Wskazówki i informacje

Położenie cegły to doskonały pomysł na szybką i dość tanią zmianę wyglądu ściany. Co więcej, będzie stanowić świetne tło dla kominka czy kącika wypoczynkowego. W sprzedaży znajdziesz ją zarówno w wersji tradycyjnej, jak i w kolorze białym lub szarym. Co warto o niej wiedzieć, gdzie się sprawdzi i jaki efekt zapewni? Odpowiedzi na pytanie Szara czy biała cegła na ścianę znajdziesz w dalszej części artykułu.

Kilka słów o ceglanej dekoracji

Cegła sprawdzi się w każdym wnętrzu i podkreśli niejedną stylistykę, zarówno nowoczesną, loftową, jak i tą utrzymaną w stylu retro. Idealnie nada się do zabezpieczenia ściany między szafkami kuchennymi, udekorowania ściany za kominkiem lub ciekawego ozdobienia przedpokoju. To produkt pochodzenia naturalnego o niespotykanej fakturze. Jest dość łatwa w konserwacji i utrzymaniu w czystości, ale tylko wtedy gdy zostanie zaimpregnowana. Niestety wtedy traci swój oryginalny wyraz. Dlatego też zamiast niej warto wybrać cegłopodobne płytki z gotową fugą. Są one łatwe do ułożenia, występują w nietypowych kolorach, a utrzymanie ich w nienagannej czystości nie wymaga zbyt wielu zabiegów.

Wszystko o białej cegle

Białą cegłę warto stosować we wnętrzach inspirowanych stylem skandynawskim. Rozjaśni pomieszczenie, nada mu świetlistości i podkreśli jego prosty design. Stanowi idealne przełamanie monochromatyzmu i nadaje kompozycji charyzmy. Jej nieregularna faktura z pewnością nie przytłoczy wnętrza – wręcz przeciwnie – zapewni interesujący efekt. Warto umieszczać ją w dobrze oświetlonych miejscach, bo bardzo ładnie odbija światło, a to z kolei optycznie powiększa pomieszczenie. Co więcej, w zależności od kąta padania światła, będzie tworzyć światłocieniową dekorację, która zapewni spektakularny efekt.

Zastosowanie grafitowej cegły na ścianie

Jeżeli zaś chodzi o cegłę w odcieniu grafitu, to radzimy ją stosować w nowoczesnych aranżacjach o wyważonych proporcjach, w których bardzo oszczędnie zastosowano dodatki. Wbrew pozorom ociepli wnętrze i sprawi, że stanie się przytulniejsze, ale tylko wtedy, wykonana z niej dekoracja zostanie oświetlona światłem o ciepłym zabarwieniu. Daje bardzo naturalny i neutralny efekt, który tonuje odważne kolory zastosowane w pomieszczeniu.

Jak można zauważyć, każda z tych cegieł daje nieco inny efekt, jednak ich uniwersalizm sprawia, że zapewniają ogrom możliwości. Ceglana okładzina to oryginalna dekoracja, która będzie mocno zwracać na siebie uwagę i scali wszystkie elementy kompozycji, tworząc z nich przemyślaną aranżację.