Wnętrza – najmodniejsze trendy tego roku

wnętrza

Zależy ci na tym, by aranżacja twojego mieszkania wpisywała się w aktualne trendy? Nic trudnego! Wystarczy, że będziesz śledził nowinki i nauczysz się je umiejętnie łączyć z elementami aktualnej kompozycji. Chcesz wiedzieć, co będzie modne w tym roku i jak należy urządzać wnętrza? Oto trendy, które w tym roku zawładną branżą wnętrzarską!

 

Wnętrza – najmodniejsze trendy tego roku

 

  • W tym roku królować będą przytulne, ciepłe i naturalne wnętrza. Mają stanowić oazę spokoju i bezpieczeństwa, czyli idealne miejsce do wypoczynku. Minimalistyczne aranżacje zostaną uzupełnione o miękkie materiały i dodatki, które kojąco wpłyną na nasze samopoczucie.
  • Rok 2017 upłynie nam w ciepłych i neutralnych kolorach. Na ścianach i podłogach pojawią się nawiązujące do natury beże, brązy, zielenie, które będziemy łączyć z intensywnymi i nasyconymi barwami. Inspirację mają dla nas stanowić: barwy kwiatów, dojrzałych owoców i etniczna sztuka.
  • Do wykańczania wnętrz będziemy używać naturalnych materiałów, takich jak kamień, drewno, wełna, skóra lub szkło. Ich zastosowanie sprawi, że pomieszczenie nabierze klasycznego i ponadczasowego charakteru.
  • W tym roku modne będą nietypowe połączenia. Masz ochotę zestawić kamień z metalem? Zrób to! Nie dość, że z ich pomocą stworzyć proste i minimalistyczne wnętrze, to dodatkowo nabierze ono oryginalnego, acz stonowanego wyrazu.
  • W roku 2017 będziemy też częściej sięgać po terakotę i korek. Ich odcienie są przyjemne dla oka. Poza tym sprawiają, że wnętrza stają się przytulne, emanują ciepłem i zachęcają do odpoczynku.
  • Prognozuje się, że tegorocznym wystrojem wnętrz zawładną przeróżne odcienie zieleni, od głębokich i nasyconych, po delikatne i pastelowe. Świetnie współgrają z beżami, brązami i czernią. Dopełniają i sprawiają, że aranżacja nabiera szlachetności, przepychu i bogactwa.
  • Meble wypoczynkowe i łóżka mają być miękkie. Warto położyć na nich puchate poduchy, koce i pledy. Co do łóżka – najlepiej, aby miały tapicerowane zagłówki.
  • Gotową aranżację wnętrza należy koniecznie uzupełnić o naturalne dodatki w postaci żywych roślin, owocowych kompozycji czy dekoracji zrobionych z występujących w przyrodzie materiałów.